logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Żeby nie wyłysieć
Fitness
10-06-2014
Często panowie zastanawiają się, jaka jest tak naprawdę przyczyna nadmiernego wypadania włosów. Szampon kupili ponoć dobry.... Problem tkwi jak zwykle głębiej – po raz kolejny trzeba zajrzeć do lodówki.
foto1
Dwadzieścia lat – przyjmuje się, iż właśnie w tym wieku co piąty mężczyzna zaczyna tracić włosy (ważną rolę odgrywają tu oczywiście geny). Najpierw czupryna niezauważalnie się przerzedza, po krótkim czasie jednak proces ten staje się ogólnie zauważalny. Jak temu zaradzić? Na liście pojawiają się (niemalże tradycyjnie w zestawieniach dotyczących zachowania zdrowia i urody) kwasy omega-3, mające moc odżywiania i wzmacniania cebulek włosów. Warto zatem wpleść do jadłospisu takie produkty, jak: tłuste ryby, kapustę, czy też orzechy włoskie. Kolejna istotna kwestia: w diecie nie powinno zabraknąć białka. Kurczak, indyk, żółtka jajek – to tylko niektóre popularne jego źródła. Trzeba wiedzieć, że białko jest budulcem włosów i mięśni. Nierzadko jego niedobór skutkuje również siwieniem włosów. Oprócz wymienionych wyżej istotnych składników, jakie powinny znaleźć się na talerzu, warto dodatkowo zaopatrzyć się w suplementy diety zawierające przede wszystkim żelazo, cynk, magnez, selen oraz witaminy A i C (można też jeść zamiast tego między innymi szpinak, ciecierzycę, migdały, brokuły i wołowinę).
Fitness
10-06-2014
foto1
Ciasteczko – niewielkie… do kawci… Tak na poprawę humoru, bo dzień taki ciężki. O tym, jak naprawdę działa cukier i czy rzeczywiście rozsądnym jest przegryzanie batoników ku lepszemu samopoczuciu?
Fitness
10-06-2014
foto1
Japończycy zachwalają wodorosty, podkreślając ich właściwości odżywcze. Sprzyjają one również odchudzaniu.
Fitness
10-06-2014
foto1
Problem nadwagi i otyłości wśród młodzieży staje się coraz bardziej powszechny. Co zrobić, kiedy pojawia się w naszym domu?
kalkulator bmi