logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Zamulacze piękności szkodzą  
Fitness
10-06-2014
Jak domowym sposobem i niewielkim kosztem poradzić sobie ze złą kondycją skóry, paznokci i włosów? Okazuje się, że jest to nie tylko łatwe, ale i przyjemne.
foto1
Przyczyniają się one do wydzielania śluzu w jelicie grubym oraz zmniejszają zdolność oczyszczania krwi przez narządy wewnętrzne. Szkodliwe substancje zalegające w organizmie zatruwają nas zatem od środka. Kiedy nadmiernie obciążone narządy wewnętrzne i krew przestają sobie radzić z toksynami, organizm zaczyna je wydalać przez największy narząd naszego ciała – skórę. I tu je dopiero zauważamy pod postacią trądziku, krost, słabych paznokci i włosów. Jest oczywiście wiele innych czynników wpływających na kondycję włosów, skóry i paznokci (choćby wiek, poziom stresu, klimat, zanieczyszczenie powietrza, geny), ale najważniejsze – ponadto skorelowane ze sobą – trzeba wymienić dwa: jakość pracy narządów wydalniczych oraz poziom minerałów i witamin w organizmie. Zdaniem najsłynniejszej angielskiej dietetyczki klinicznej, Gillian McKeith, aby zapewnić sobie dwa powyższe, a tym samym zdrowy i piękny wygląd, należy zaufać naturalnym sposobom. Są tak proste, że właściwie można zacząć od zaraz. Na początek należy pamiętać, by wypijać codziennie ok. 6-8 szklanek filtrowanej wody niegazowanej. Na dzień dobry natomiast warto wypić szklankę ciepłej wody, a następnie zaparzyć sobie herbatę z pokrzywy lub przygotować gorącą wodę z sokiem cytrynowym. Trzeba pamiętać, że kawa (a także alkohol) mocno odwadniają organizm. Jeśli chodzi o resztki pokarmowe zalegające w organizmie, to szybko i skutecznie pomagają się ich pozbyć produkty bogate w błonnik. Zbawienne dla zdrowego wyglądu są antyoksydanty – znajdziemy je w warzywach i owocach. Fakultatywnie (w przypadku znacznego deficytu potrzebnych składników) można też przemyśleć kwestię suplementacji diety i wzbogacić jadłospis w niezbędne witaminy (szczególnie A, E, C, B) i minerały (wapń, magnez, miedź, selen, cynk, krzem), co zapewniają nutrikosmetyki (czyli kosmetyki przyjmowane i działające od wewnątrz). Preparaty te, dostępne w postaci tabletek, pomagają wzmocnić włosy, skórę i paznokcie. A co zewnętrznie? Świetnie sprawdza się miód aplikowany na twarz trzy razy w tygodniu (na ok. 30 minut). Czego unikać? Przede wszystkim: czerwonego mięsa, żywności rafinowanej, tłuszczów trans (należy zastąpić je nienasyconymi kwasami tłuszczowymi), soli kuchennej (jej nadmiar powoduje obrzęki) i pikantnych potraw. Jak się zatem okazuje, można zadbać o siebie korzystając z naturalnych sposobów i nie obciążając przy tym domowego budżetu. Oszczędność wynika nie tylko z wykorzystania przede wszystkim dobrodziejstw wody, ale również z rezygnacji z – nie zawsze przecież najtańszych – zamulaczy. Pojawia się tutaj również dodatkowa korzyść, a przecież lubimy gratisy: dbając w ten sposób o wygląd, przyczyniamy się przy okazji do utraty wagi. Wszak tutaj także niepoślednią rolę pełnią: prawidłowe działanie narządów wydalniczych oraz odpowiedni poziom witamin i minerałów.
Fitness
10-06-2014
foto1
Jak uchronić się przed niechcianymi efektami nieumiejętnego odchudzania? Proces ten jest silnie zindywidualizowany. Każdy człowiek posiada tylko sobie właściwe cechy biologiczne. Jedną z tych najbardziej różnicujących jest oczywiście płeć.
Fitness
10-06-2014
foto1
Czym jest zdrowie? Odpowiedź właściwie nie nastręcza trudności. Wiadomo też czym zdrowie nie jest. Rozważając je jako zdolność organizmu do sprawnego funkcjonowania i harmonijnego rozwoju w zmieniających się warunkach, staje się ponadto istotnym warunkiem osiągania życiowych celów.
Fitness
10-06-2014
foto1
Zajrzyjmy do puszki z miarką, czyli kilka słów na temat suplementów diety wysportowanego ciała.
kalkulator bmi