logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Wodorosty
Fitness
10-06-2014
Obserwuje się ostatnio silne przeświadczenie wśród konsumentów, że zdrowego jedzenia należy szukać w przyrodzie – nie w aptece. Stąd też na co poniektórych talerzach coraz więcej zieleni. I tak trzymać.
foto1
W związku z powyższym zerknijmy pod powierzchnię wody… Wyróżnia się trzy typy wodorostów: brunatnice, krasnorosty i zielenice. Wśród brunatnic bardzo interesującym przypadkiem są należące do pierwszej z wymienionych grup – wakame. Roślinki te dzięki zawartości fukoksantyny pomagają spalać tkankę tłuszczową. Gdzie szukać wakame? Na przykład stanowią one komponent zupki miso. Można też nabyć je w sklepie ze zdrową żywnością, namoczyć i spałaszować na chlebku – zamiast liścia sałaty. Wodorosty te, oprócz właściwości wyszczuplających, obniżają poziom cholesterolu. Innym cudownym specyfikiem o podobnych właściwościach jest kelp – dostępny jako proszek lub tabletki. Przyprawiając nim jedzenie nie tylko wzbogacamy naszą dietę w niezbędne składniki odżywcze, ale – jak się uważa – działamy zapobiegawczo przeciwko wszelkiego typu chorobom, w tym nowotworom. Zatem warto spróbować. Jemy więc wakame i inne wodorosty, bo pomagają w odchudzaniu oraz są źródłem wapnia, żelaza oraz witamin B i C. Podkreśla się także działanie oczyszczające tych wszystkich traw morskich, jak również ich wpływ na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci – między innymi redukują trądzik i zapobiegają wypadaniu włosów. Na koniec jeszcze lista najpopularniejszych wodorostów: nori (łagodny smak, jest nim owinięte sushi), kombu (poprawia trawienie), rodymenia palczasta (o orzechowo-korzennym posmaku, stosowana jako dodatek do potraw) i hijiki (intensywny smak, bogate przede wszystkim w żelazo, wapń i błonnik).
Fitness
10-06-2014
foto1
Najgorsze, co może się zdarzyć, kiedy jesteśmy na diecie, to spadek motywacji. O tym, jak w łatwy i przyjemny sposób podsycić w sobie wolę walki z kilogramami.
Fitness
10-06-2014
foto1
Okazuje się, że zdrowy styl życia nie jest wyłącznie domeną kobiet. Mężczyźni jednak nieco inaczej podchodzą do tego tematu.
Fitness
10-06-2014
foto1
Sposób na nieustanne zmęczenie, czyli jeśli się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B.
kalkulator bmi