logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Wodorosty
Fitness
10-06-2014
Obserwuje się ostatnio silne przeświadczenie wśród konsumentów, że zdrowego jedzenia należy szukać w przyrodzie – nie w aptece. Stąd też na co poniektórych talerzach coraz więcej zieleni. I tak trzymać.
foto1
W związku z powyższym zerknijmy pod powierzchnię wody… Wyróżnia się trzy typy wodorostów: brunatnice, krasnorosty i zielenice. Wśród brunatnic bardzo interesującym przypadkiem są należące do pierwszej z wymienionych grup – wakame. Roślinki te dzięki zawartości fukoksantyny pomagają spalać tkankę tłuszczową. Gdzie szukać wakame? Na przykład stanowią one komponent zupki miso. Można też nabyć je w sklepie ze zdrową żywnością, namoczyć i spałaszować na chlebku – zamiast liścia sałaty. Wodorosty te, oprócz właściwości wyszczuplających, obniżają poziom cholesterolu. Innym cudownym specyfikiem o podobnych właściwościach jest kelp – dostępny jako proszek lub tabletki. Przyprawiając nim jedzenie nie tylko wzbogacamy naszą dietę w niezbędne składniki odżywcze, ale – jak się uważa – działamy zapobiegawczo przeciwko wszelkiego typu chorobom, w tym nowotworom. Zatem warto spróbować. Jemy więc wakame i inne wodorosty, bo pomagają w odchudzaniu oraz są źródłem wapnia, żelaza oraz witamin B i C. Podkreśla się także działanie oczyszczające tych wszystkich traw morskich, jak również ich wpływ na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci – między innymi redukują trądzik i zapobiegają wypadaniu włosów. Na koniec jeszcze lista najpopularniejszych wodorostów: nori (łagodny smak, jest nim owinięte sushi), kombu (poprawia trawienie), rodymenia palczasta (o orzechowo-korzennym posmaku, stosowana jako dodatek do potraw) i hijiki (intensywny smak, bogate przede wszystkim w żelazo, wapń i błonnik).
Fitness
10-06-2014
foto1
Często zdarza się, że wakacyjny odpoczynek niweczy cały wysiłek włożony w odchudzanie. Jak temu zaradzić i o czym pamiętać w czasie błogiego relaksu dla ducha i ciała?
Fitness
10-06-2014
foto1
Jak uchronić się przed niechcianymi efektami nieumiejętnego odchudzania? Proces ten jest silnie zindywidualizowany. Każdy człowiek posiada tylko sobie właściwe cechy biologiczne. Jedną z tych najbardziej różnicujących jest oczywiście płeć.
Fitness
10-06-2014
foto1
Nic dziwnego, że w czasach, kiedy liczy się szybciej i więcej, jednym z najpopularniejszych przedrostków jest słówko super. Mamy oto superkino, supergościa, superdietę, a ostatnio nawet superżywność.
kalkulator bmi