logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Wakacyjna przerwa w odchudzaniu?
Fitness
10-06-2014
Wakacje to czas, kiedy najchętniej zrobilibyśmy sobie przerwę od wszystkiego, również od diety. Spokojnie, nie wyklucza ona beztroskiego wypoczynku.
foto1
Jutro pierwszy dzień urlopu. Obowiązkowo wskakujemy na wagę i co widzimy – zapisujemy. Niech to będzie takie małe memento w chwilach słabości. A o poranku dnia następnego krótka gimnastyka. Nie ma lepszego startu w nowy dzień. Następnie bogate w białko śniadanie. Pozwoli ono najeść się do syta i sprawi, że na jakiś czas zapomnimy o podjadaniu. Budki z niezdrową żywnością najlepiej omijać w porze obiadowej. Wszak po co niepotrzebnie wodzić się na pokuszenie? A jeśli już się zdarzy zbłądzić do którejś z nich – cóż, można pójść na kompromis z samym sobą i umówić się, że na przykład porcja frytek to dwadzieścia przysiadów, a hamburger – dwudziestominutowy spacer. Dobrym pomysłem na wakacyjne przekąszanie jest sporządzanie sobie zielonych koktajli. Warto zabrać ze sobą blender. Ponadto trzeba powiedzieć, iż wielu odpoczywającym zdarzają się jednak uporczywe myśli o pracy, problemach, ogólnym stresie zostawionym w domu, do którego niebawem trzeba będzie wrócić. Najlepiej w takich chwilach wsiąść na rower, łódkę, czy też po prostu pójść pobiegać, żeby rozładować napięcie i negatywne emocje. Samo chodzenie, spacerowanie, zwiedzanie poprawia oddychanie, relaksuje oraz powoduje spalanie kalorii. A żeby efekt był jeszcze lepszy, warto robić to wszystko w towarzystwie. Obecność kompana do biegania czy przechadzek po górskich szlakach i średniowiecznych zamkach niewątpliwie wpłynie motywacyjnie na wszelkie rodzaje wakacyjnej aktywności. Wspólnie też można pokosztować lokalnych zdrowych specjałów zamiast pośpiesznie konsumować kebaby w przydrożnych barach. Rewitalizujący urlop gwarantowany. Ps. A po powrocie obowiązkowe ważenie i porównanie z wynikiem sprzed urlopu. Powodzenia!
Fitness
10-06-2014
foto1
Wiadomo nie od dziś, że prawidłowe oddychanie ma korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.
Fitness
10-06-2014
foto1
Okazuje się, że zdrowy styl życia nie jest wyłącznie domeną kobiet. Mężczyźni jednak nieco inaczej podchodzą do tego tematu.
Fitness
10-06-2014
foto1
Zdrowe zęby i dziąsła to nie tylko kwestia estetyczna. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że stan jamy ustnej ma bezpośrednie przełożenie na stan całego organizmu.
kalkulator bmi