logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Pokaż mi swoje paznokcie…
Fitness
10-06-2014
Gillian McKeith napisała w swojej książce (Jesteś tym, co jesz), że paznokcie są wskaźnikiem kondycji wątroby. Przyjrzyjmy się zatem związkom między ich wyglądem a stanem najważniejszych organów wewnętrznych.
foto1
Piękne i zdrowe paznokcie potrzebują przede wszystkim białka dostarczanego do organizmu poprzez spożywanie chudego mięsa, ryb i warzyw (szczególnie szpinaku). Jednak jeśli dieta jest odpowiednio zbilansowana, a ręce nadal schowane do kieszeni, należy rozważyć przeprowadzenie badań w kierunku chorób wątroby, płuc i serca. Często pierwsze symptomy rozwijających się problemów widać na paznokciowej płytce: biała z ciemniejszą obwódką może wskazywać na zaburzenia czynności wątroby; żółta natomiast wiąże się z infekcjami wywołanymi przez grzyby, ale też zdarza się, że zapowiada problemy z płucami lub tarczycą; paznokcie niebieskawe czy wręcz sine oznaczają niedotlenienie organizmu, a ciemne linie pod ich powierzchnią sugerują czasem bardzo poważne schorzenie skóry, jakim jest czerniak – konieczna jest wówczas konsultacja z lekarzem (najlepiej w każdym przypadku odbiegającym od – powiedzmy umownie – normy). Ale nie bądźmy czarnowidzami… Po prostu reagujmy na sygnały, które wysyła do nas nasz organizm. Ponadto zawsze należy pamiętać o możliwości skorzystania z dobrodziejstw natury, pijąc soki, którym przypisuje się właściwości oczyszczające. Są to przede wszystkim: buraczany, ogórkowy, jabłkowy i marchwiowy.
Fitness
10-06-2014
foto1
Okazuje się, że zdrowy styl życia nie jest wyłącznie domeną kobiet. Mężczyźni jednak nieco inaczej podchodzą do tego tematu.
Fitness
10-06-2014
foto1
Wiadomo nie od dziś, że prawidłowe oddychanie ma korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.
Fitness
10-06-2014
foto1
… czyli jak zakodować w niesfornej główce zdrowe nawyki żywieniowe.
kalkulator bmi