logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
O żywocie mięśni
Fitness
10-06-2014
Jeśli myślisz o tym, by na poważnie zająć się budowaniem atletycznej sylwetki i już wykupiłeś karnet na siłownię, pozostań jeszcze chwilę w domu i zajrzyj do lodówki.
foto1
Przede wszystkim żywot mięśni rozpoczyna picie dużo płynów oraz spożywanie posiłków zawierających błonnik oraz inne – wymienione poniżej witaminy i minerały. Jemy zatem chude mięso i orzechy (niestety niekoniecznie te solone i w panierce), by dostarczyć organizmowi białka. Niezbędnych aminokwasów dostarczą jajka. Posilony, zwarty i gotowy organizm może przejść następnie do fazy ćwiczeń. Najlepsze są treningi siłowe. Jednak istotne jest zachowanie ich systematyczności, np. dwa/trzy razy w tygodniu po ok. 30 min. Można je też przeplatać ćwiczeniami aerobowymi. Pamiętając o rozłożeniu wysiłku w czasie, można samodzielnie zaplanować sobie treningi albo skorzystać z zakupionego w tym celu karnetu na siłownię – jak już wspomniano wyżej. A po treningu warto wypić napój białkowy, na przykład czekoladowy. Zasada jest taka, żeby dostarczyć organizmowi budulca (stąd różnorodność wartościowych składników w diecie), ale przy tym trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić. Zbyt wiele spożytych kalorii może zaowocować rozrostem tkanki tłuszczowej – nie mięśni.
Fitness
10-06-2014
foto1
Rozstępy i żylaki spędzają sen z powiek wielu kobietom. Jak bardzo utrudniają życie? Tak, że nierzadko nawet trudno wspomnieć o nich bez zażenowania. Trzeba zatem – bez zbędnego mówienia – zadziałać od razu.
Fitness
10-06-2014
foto1
Jesteśmy tym, co jemy – ta bardzo plastyczna metafora wprawia nas zazwyczaj w nieco pesymistyczną zadumę nad własnym zdrowiem. Czy coś z niej wynika? I jakie znaczenie odgrywa tu inteligencja?
Fitness
10-06-2014
foto1
Wiadomo nie od dziś, że prawidłowe oddychanie ma korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.
kalkulator bmi