logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Neverending story
Fitness
10-06-2014
Niektóre diety cud trwają kilka dni, inne wiele tygodni, a ich cudowność polega chyba głównie na tym, że zawsze kończą się przybieraniem na wadze i rozpoczynają ponowną obietnicą osiągnięcia wymarzonego celu. I tak w koło Macieju. Jak przerwać to błędne koło?
foto1
Nawet jeśli uda się schudnąć tyle, ile sobie zaplanowaliśmy, zawsze istnieje niebezpieczeństwo powrotu do dawnej wagi. Efekt jojo występuje zawsze wówczas, kiedy zbyt restrykcyjnie i szybko staramy się osiągnąć wymarzoną figurę. W konsekwencji głodówek, braku ćwiczeń, spadku motywacji i wzrostu frustracji, ponownie przybieramy na wadze, przekraczając nawet wyjściową masę ciała – czyli po całej serii wyrzeczeń okazuje się, że nie tylko wróciliśmy do punktu wyjścia, ale nawet znacznie go przekroczyliśmy. Jak przerwać błędne koło i zapobiec psychofizycznym następstwom takiego stanu rzeczy? Przede wszystkim potrzebny jest rozsądny i dostosowany do indywidualnych potrzeb plan odchudzania. Należy ująć w nim również systematyczne ćwiczenia. Konieczna jest przede wszystkim zmiana myślenia: ciągnące się tygodniami wycieńczające diety zastąpić należy świadomością wyboru (długoterminowego ale w efekcie trwałego) planu zdrowego żywienia opartego na zasadzie spożywania 5-6 mniejszych posiłków w ciągu dnia (zjadając najwięcej na śniadanie, a kończąc na lekkiej kolacji – nigdy odwrotnie). Zbyt restrykcyjne odchudzanie się to po prostu głodówka, która nie tylko zniechęca, ale i w znaczny sposób spowalnia metabolizm. A nie o to przecież chodzi. Goniąc zatem za osiągnięciem sylwetki okładkowych piękności trzeba ponadto pomyśleć o włączeniu do codziennej rutyny przede wszystkim picia niegazowanej wody oraz zapewnienia sobie odpowiedniej ilości ćwiczeń i godzin snu. Ponadto nie zaszkodzi zapamiętać, by wykorzystywać w kuchni (jako przyprawy do posiłków) imbir, kardamon i żeń-szeń ze względu na ich właściwości pobudzania termogenezy – wzrośnie wówczas tempo utraty kilogramów.
Fitness
10-06-2014
foto1
Po raz kolejny okazuje się, że matka natura jest kobietą mądrą. Również w kwestii diety wspomaganej sportem radzi umiar i rozsądek
Fitness
10-06-2014
foto1
Często zdarza się, że wakacyjny odpoczynek niweczy cały wysiłek włożony w odchudzanie. Jak temu zaradzić i o czym pamiętać w czasie błogiego relaksu dla ducha i ciała?
Fitness
10-06-2014
foto1
Co to znaczy żyć powoli? Czy aż tak przejadło nam się fast, że postanowiliśmy być dla odmiany slow? No i pytanie kluczowe: czy takie podejście jest w dzisiejszym świecie w ogóle realne?
kalkulator bmi