logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Nastolatek na wagę!
Fitness
10-06-2014
Mimo, że coraz większą mamy świadomość tego, co i jak jeść, wciąż obserwujemy nastolatków borykających się z nadmiarem kilogramów.
foto1
Trzeba zatem coś zrobić, jakoś zareagować… A z dorastającym osobnikiem – jak wiadomo – walka jest niełatwa. Kwestię kluczową, jak zwykle, stanowi metoda dobrego przykładu – dziecko wynosi niejako dobre nawyki żywieniowe z domu. Jeśli jednak coś nie zadziałało i nasza pociecha cierpi z powodu tuszy (a nie wynika to z problemów zdrowotnych wymagających konsultacji lekarskiej), można spróbować wprowadzić dietę, która po pierwsze nie będzie zbyt restrykcyjna, a po drugie – dotyczyć będzie w jak największym stopniu wszystkich członków rodziny. Kilka mniejszych posiłków dziennie (zamiast zapychającego obiadu dociśniętego słodkim deserem), których składnikami będą również świeże warzywa i owoce, przyniesie korzyść żołądkom wszystkich domowników. Jeśli uda się założyć, że weekendy są dla rodziny, warto spędzić ten czas poza domem – na świeżym powietrzu albo na basenie. Idealnie byłoby, gdyby dziecko wykonywało jakąkolwiek aktywność fizyczną codziennie – na przykład spacer z psem, wchodzenie po schodach (rezygnacja z windy), czy też pomoc w domowych porządkach. Ponadto dobrze wypracować w sobie i swoich bliskich przyzwyczajenie do czytania etykiet na produktach – może obrzydzi to nastolatkowi śmieciowe jedzenie – a także wypracuje nawyk picia wody (jako alternatywa dla słodzonych napojów). Do tego, że warto przeciwdziałać nadwadze i otyłości wśród dzieci, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Należy podkreślić, iż w nieobciążonym zbędnymi kilogramami organizmie ustabilizuje się poziom cholesterolu oraz zmniejszy się wówczas ryzyko zachorowania na cukrzycę. Badania wskazują też jednoznacznie na związek otyłości z zaniżoną samooceną czy wręcz depresją.
Fitness
10-06-2014
foto1
Rzeźbienie mięśni rozpoczyna się w domowych pieleszach, w zaciszu kuchennym – nie na siłowni.
Fitness
10-06-2014
foto1
Podobno – na szczęście bądź nieszczęście – zwierzęciem, które najbardziej potrafi przystosować się do człowieka jest pies. Co z tego wynika dla osoby pragnącej rozpocząć swoje zdrowe życie?
Fitness
10-06-2014
foto1
Jest osobą, która z natury poszukuje w świecie ładu i harmonii. Cechuje go dążenie do perfekcji w każdej dziedzinie życia. Jest szalenie konsekwentny w kwestiach związanych z dietą… - ideał! Tylko czy aby na pewno? O tym, czym jest ortoreksja i kim jest ortorektyk…
kalkulator bmi