logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Móc więcej i wyglądać jak młody bóg?
Fitness
10-06-2014
Kreatyna, kofeina, beta-alanina… Suplementy diety, coraz chętniej stosowane przez sportowców, mogą mieć korzystny wpływ na budowanie masy mięśniowej. Niestety, często powodują też skutki uboczne.
foto1
Problematyka żywienia jest bardzo obszerna. Na przestrzeni lat doszło do specjalizacji w zakresie dietetyki jako dziedziny wiedzy. Obecnie opracowuje się i wciąż uaktualnia zasady zdrowego żywienia człowieka, ale doprecyzowuje się je biorąc pod uwagę jego potrzeby ze względu na wiek, płeć, stan zdrowia, a także preferencje odnośnie stylu życia. Sportowcy, do tej grupy zaliczmy również ludzi uprawiających sport amatorsko, są grupą szczególnie zaznajomioną z różnego rodzaju uzupełniaczami diety – jej suplementację w niezbędne składniki odżywcze. Pomagają one zwiększyć wydajność podczas ćwiczeń, a także kształtować sylwetkę – w połączeniu z odpowiednim i sumiennie realizowanym wysiłkiem fizycznym, oczywiście. Na rynku wiele jest tego typu cudownych substancji w szerokim przedziale cenowym. Zatem, czy dla każdego coś dobrego? Nie do końca. Warto pamiętać, że źle dobrany specyfik może spowodować więcej szkody niż korzyści. Czasem wpływają one wręcz destrukcyjnie na układ nerwowy, powodując spadek nastroju oraz napady jedzenia (często pojawia się przy tej okazji problem bulimii). Do najczęstszych skutków ubocznych zaliczyć można ponadto: kołatanie serca, biegunkę, odwodnienie, obniżony popęd płciowy i inne. Wniosek jest taki, że nie zaszkodzi konsultacja z dietetykiem lub wręcz lekarzem (trzeba zwrócić uwagę na swój organizm jako całość) oraz – o czym często zapominają marzyciele wydający krocie w sklepach z suplementami – one pomogą marzenia urzeczywistnić i zadziałają, ale tylko jako komponenty planu, w którym uwzględnić trzeba ścisłą i odpowiednio opracowaną dietę wraz z reżimem zalecanych w konkretnym przypadku ćwiczeń.
Fitness
10-06-2014
foto1
Problem nadwagi i otyłości wśród młodzieży staje się coraz bardziej powszechny. Co zrobić, kiedy pojawia się w naszym domu?
Fitness
10-06-2014
foto1
Jest osobą, która z natury poszukuje w świecie ładu i harmonii. Cechuje go dążenie do perfekcji w każdej dziedzinie życia. Jest szalenie konsekwentny w kwestiach związanych z dietą… - ideał! Tylko czy aby na pewno? O tym, czym jest ortoreksja i kim jest ortorektyk…
Fitness
10-06-2014
foto1
Jak pielęgnować włosy, by były zdrowe? Co jeść, by przywrócić im blask?
kalkulator bmi