logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Green power, czyli zielone koktajle
Fitness
10-06-2014
Prosta rzecz: wystarczy zmiksować warzywa i owoce. Trzeba jedynie umiejętnie połączyć składniki, by wydobyć z przyrządzonych koktajli samo zdrowie i żeby były pyszne – ma się rozumieć!
foto1
W ostatnim czasie coraz więcej pisze się o zielonych koktajlach – i pisze się wyłącznie pozytywnie. Okazało się ponownie, jak to często w życiu bywa, że najlepsze są najprostsze rozwiązania. Do tego, że warzywa trzeba jeść, bo są zdrowe, też zdążyliśmy przywyknąć, ale z realizacją tego postulatu jest zazwyczaj gorzej. Stąd właśnie sprytny sposób na jarzynowe zmory z dzieciństwa – zmiksować je i wypić ze smakiem. Jeśli natomiast kogoś już na dzień dobry odrzuca na samą myśl o zielonym drinku, słowo honoru – smakują lepiej niż wyglądają! Warzywno-owocowe napoje są niskokaloryczne, przy czym to prawdziwe bomby witaminowe. Zmiksowane składniki łatwiej też wchłaniają się i szybciej są trawione. Ze względu na właściwości odżywcze zaleca się picie ich przed lub po treningach. Pomagają również schudnąć, bo zawierają mnóstwo błonnika. Podobno też leczą z uzależnienia od żywności typu fast food, ponieważ szybko zaspakajają potrzeby organizmu oraz intensywnie smakują i pachną, co może pomóc niejako wybić się ze stanu pragnienia niezdrowej zachcianki. Zatem zielone koktajle to samo dobro. Wiedzą o tym między innymi detektyw Monk czy Iron Man. Dołączmy zatem do tego prestiżowego grona fanów zielonych drinków! Skąd wziąć przepisy – jest ich mnóstwo. Można także poeksperymentować samemu, pamiętając o proporcji owoców do warzyw (procentowo orientacyjnie 60:40).
Fitness
10-06-2014
foto1
Jak uchronić się przed niechcianymi efektami nieumiejętnego odchudzania? Proces ten jest silnie zindywidualizowany. Każdy człowiek posiada tylko sobie właściwe cechy biologiczne. Jedną z tych najbardziej różnicujących jest oczywiście płeć.
Fitness
10-06-2014
foto1
Rzeźbienie mięśni rozpoczyna się w domowych pieleszach, w zaciszu kuchennym – nie na siłowni.
Fitness
10-06-2014
foto1
… a powiem ci, czy twój organizm ma się dobrze. Na co zwrócić uwagę robiąc manicure.
kalkulator bmi