logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Czym skorupka za młodu nasiąknie…
Fitness
10-06-2014
Jednym z największych wyzwań dla rodziców jest wykształcenie w swoich pociechach przyzwyczajenia do racjonalnego odżywiania się. Jest to oczywiście bardzo trudne, jednakże nie niemożliwe.
foto1
Zdrowy styl życia zaszczepiamy dzieciom poprzez dawanie dobrego przykładu – to po pierwsze. Młode widzi – młode naśladuje: rodzica spożywającego pięć posiłków dziennie, przegryzającego sałatę czy pomidora, biegającego z psem po lesie... Inwestycja w kształtowanie tego typu zachowań będzie przynosić same korzyści. Na początek starajmy się nie podawać dziecku słodzonych napojów. Woda, tylko woda. Warto pomyśleć o tym już wtedy, kiedy przygotowujemy picie niemowlakowi – najlepszy napój dla niego to przegotowana woda bez cukru. Plusy są co najmniej dwa: nie przyzwyczajamy malca do cukru i dbamy o higienę pierwszych ząbków. Kolejna kwestia: słodycze oczywiście w ogóle należałoby wyeliminować, jednak konia z rzędem temu, kto tego dokona (uczciwie – nie chodzi wszak o to, żeby dziecko jadło słodkości poza domem tak, by rodzice nie widzieli). Dobrym pomysłem jest ustalenie z latoroślą jednego dnia w tygodniu, w którym można zgrzeszyć cukierkiem lub ciastkiem. A może na taki dzień zaplanować wspólne pieczenie karpatki? Na koniec kilka praktycznych rad do wypróbowania: należy zwracać uwagę dziecka, by jadło powoli (ośrodek sytości w mózgu rejestruje stan najedzenia się po kilku minutach od posiłku); nie powinno się jeść przed telewizorem (zjadamy wówczas więcej); jedzenie nie służy jako nagroda; nie należy wprowadzać w domu zbyt restrykcyjnych zasad żywienia (skutkiem będzie bunt).
Fitness
10-06-2014
foto1
Wcielamy w życie teorię wielkich planów i małych kroków, czyli kilka słów tytułem wstępu do rozdziału „zdrowszy ja”.
Fitness
10-06-2014
foto1
Jest osobą, która z natury poszukuje w świecie ładu i harmonii. Cechuje go dążenie do perfekcji w każdej dziedzinie życia. Jest szalenie konsekwentny w kwestiach związanych z dietą… - ideał! Tylko czy aby na pewno? O tym, czym jest ortoreksja i kim jest ortorektyk…
Fitness
10-06-2014
foto1
… czyli o tym, po co tak naprawdę jest nam to całe odchudzanie. I czy możliwy jest „zdrowy” egoizm?
kalkulator bmi