logo healthstyle
portal healthstyle.pl

PORTAL O ZDROWIU

rotator rotator rotator
rotator
Co komu w duszy gra…
Fitness
10-06-2014
Psychologowie zgodnie twierdzą, że alternatywą dla niezdrowych kompensacyjnych przyjemności może być … muzyka. Wtórują im dietetycy i trenerzy personalni.
foto1
Po ciężkim dniu marzysz już tylko o czymś niezdrowym – słodkim lub słonym. A co – myślisz w duchu – na pociechę… tylko raz… nie zaszkodzi. No właśnie, że zaszkodzi, bo niebawem zauważysz tę chwilową słabość na wadze, a od tego już tylko równia pochyła – demotywacja, niekonsekwencja, koniec marzeń o szczupłej sylwetce. Ten czarny scenariusz nie jest na szczęście jedynym, jeśli chodzi o możliwy finał ciężkiego dnia. Dobre samopoczucie zależy oczywiście od wielu czynników. Pozytywnie stymulowany organizm wytwarza więcej dopaminy – hormonu szczęścia. Jednym ze sposobów, w jaki może być ona szybko uwalniana, jest słuchanie odpowiedniej muzyki. Warunek jest jeden: musi to być piosenka (cała płyta), którą naprawdę lubimy, z jaką wiążą się pozytywne emocje. Wówczas działanie muzyki jest podwójne: po pierwsze koi i uspokaja, a po drugie sprawia przyjemność poprzez detonowanie negatywnych emocji. Nasz mózg pracuje wówczas tak, jakbyśmy zostali właśnie nagrodzeni, docenieni. W praktyce wygląda to mniej więcej tak, że po prostu w drodze z pracy do domu trzeba słuchać ulubionych nagrań (śpiewanie z ulubionym zespołem również poprawia humor – wszak trzeba mieć do siebie dystans). Wspomnienia, uczucia, linia melodyczna – to wszystko pozwoli zapomnieć o potrzebie podjadania na pociechę. Niektórzy zalecają słuchanie w takich sytuacjach szybkich i wyrazistych brzmień (ok. 130 bitów/minutę), ale to kwestia gustu. Wystarczy zatem nagrać sobie w telefonie, na MP3 czy innym nośniku kilka ulubionych utworów i mieć zawsze w pogotowiu. Warto spróbować. Efekt zaskoczy niejednego sceptyka.
Fitness
10-06-2014
foto1
Okazuje się, że aby schudnąć, zapewnić sobie energetycznego kopa, czy urozmaicić jadłospis w niezbędne składniki wystarczy zaopatrzyć się w blender, po czym odwiedzić pobliski bazarek.
Fitness
10-06-2014
foto1
Zdrowe zęby i dziąsła to nie tylko kwestia estetyczna. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że stan jamy ustnej ma bezpośrednie przełożenie na stan całego organizmu.
Fitness
10-06-2014
foto1
Czym jest genodieta i jakie daje szanse na długie, zdrowe życie?
kalkulator bmi